«Вишневе – місто духовності і добра».

Вітаємо Вас на нашій сторінці.

                     

                    Моє Вишневе
Місто прекрасне, чудове та миле,
А головне дуже рідне мені!
Місто любові, добра та миру,
Мабуть, найкраще воно на Землі!
                        Світле Вишневе під Божими крилами
                        Людям усім зігріває серця,
                       Щоб описати чудове місто –
                       Словам чарівним немає кінця.

                                                                        Кузьменко Катя, 6-а

Фотоальбом

середа, 4 березня 2009 р.

Міста України


Орджонікідзе — місто на півдні Дніпропетровської області, у степовій зоні, у басейні річок Базавлук, Солона та Каховського водосховища.
Територія міста становить 2,6 тис. га, населення - 46,8 тис. осіб.
Цей степовий край має багату історію. Відомий археолог Борис Мозолевський у 1971 році розкопав курган "Товста могила", саме в якому знайдено знамениту золоту скіфську пектораль - шедевр світової античної культури, древньої майстерності.
Недалеко від міста, на території Каховського водосховища, по старому руслу Дніпра у УПІ-ХІ ст. проходив знаменитий торговий шлях "Із варяг у греки".
Не менш славна й подальша історія краю. Адже місто знаходиться на колишній території земель козацького Війська Запорозького. Саме тут понад триста років тому знаходилися Базавлуцька та Чортомлицька Січі. З останньою було тісно пов'язане життя та бойова діяльність національного героя України Івана Сірка, могила якого знаходиться в с. Капулівка.
Причиною виникнення міста Орджонікідзе стало те, що наприкінці минулого століття, у 1883 році, інженер-геолог Валеріан Домгер у басейні річки Солона відкрив багаті родовища марганцевої руди. Саме тут, на території майбутнього міста Орджонікідзе, з'явилися перші шахтарські селища. Одному з них - Причипилівці (нинішнє Гірницьке) уже більше 100 років. У 1886 році створюються Покровські копальні і розпочинається промислова розробка марганцевої руди.
Але офіційною датою народження міста є 1956 рік, коли були об'єднані декілька робітничих селищ, що виросли поблизу марганцевого рудника ім. Орджонікідзе.
Спочатку видобуток марганцевої руди здійснювався підземним шахтним способом. Але у 1952 році почали добувати марганцеву руду відкритим способом. У 1956 році вперше не тільки у вітчизняній, але й у світовій практиці було впроваджено метод рекультивації (відновлення) колишніх кар'єрних земель. Саме в цей час були об'єднані гірничодобувні підприємства в одне ціле - Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат, який став головним підприємством міста.
Місто Орджонікідзе розросталося, і в 1965 році його було віднесено до міст обласного підпорядкування.
З 2000 року на заводі "Кварцит" компанією "Ольвія-Бета" розпочато виробництво товарів побутової хімії та засобів гігієни. Це відомі не лише в Україні, а й за її межами, пральні порошки (Gala, Dana, Лотос Dах), шампуні і мило Shandy, рідина для миття посуду, скла та інше.
У місті є 11 шкіл, 15 дитячих садків, 2 музичні школи, будинок творчості, дитяча юнацько-спортивна школа, професійно-технічне училище.
Для забезпечення культурних потреб мешканців міста працюють кінотеатр, палац культури, клуби, бібліотеки, зона відпочинку.
Медичне обслуговування населення забезпечує міська лікарня.
Країна - Україна
Регіон - Дніпропетровська область
Район/міськрада - Орджонікідзевська міська рада
Код КОАТУУ 1212100000
Засноване - 1883 р.
Агломерація - Нікопольська агломерація
Статус міста - з 1956 року
Населення - 46 654
Площа - 26 км²
Густота населення - 1 794 осіб/км²
Поштові індекси - 53300-53390
Координати - 47°39′12″ пн. ш. 34°5′3″ сх. д.
Водойма - Базавлук, Солона, Дніпро
Для занять фізкультурою й спортом є стадіон та плавальний басейн.
(Панченко Діма)






Прилуки — місто обласного підпорядкування, районний центр Чернігівської області, залізничний вузол. Місто розташоване на півдні Чернігівської області на берегах річки Удай, є адміністративним, економічним і культурним центром Прилуцького району. Територія Прилук — 40 кв. км. Місто має зручне автомобільне та залізничне сполучення з іншими регіонами України, Росії, Білорусії; знаходиться на відстані 135 км від столиці України м. Києва.

Чисельність наявного населення міста станом на 1 жовтня 2005 року становила 61,6 тис. осіб.
Датою утворення міста вважають 1085 р., коли воно згадується в "Поучении" Володимира Мономаха та Іпатіївському літописі (1085-1092 рр.).
З 1362 року Прилуки входили до складу Великого князівства Литовського . Після російсько-литовської війни у 1504 році місто відійшло до Росії, а за Люблінською унією 1569 року - до Польщі. З 1590 року Прилуками володів магнат О.Вишневецький . У 1648 -1781 роках - центр Прилуцького полку. У 1783 році місто одержало магдебурзьке право. З 1782 року Прилуки - повітове місто Чернігівського намісництва, а з 1802 року - Полтавської губернії . У 1923-1930 роках місто було центром Прилуцького округу Полтавської області.У серпні 1932 року Прилуцький район увійшов до новоствореної Чернігівської області.
"Місто розташоване біля Удайської луки - там, де річка робить крутий вигин. Такий крутий вигин на річці зветься лука. Назва міста могла бути утворена від одного з двох дуже схожих слів. Слово прилук означає "край закруту, коліно"; слово прилука ("прилучатися") в словнику Грінченка тлумачиться як "приєднання". Проте в цьому словнику є й інше значення слова прилука - "поляна серед лісів". Найвірогідніше, що в основі назви лежить лука, прилука - "закрут".1
Прилуки розташовані на Полтавській рівнині. Рельєф погорбований; підняті рівнини чергуються з "блюдцями" понижень, ярами, долинами. Прилуччина багата на горючі корисні копалини (нафта, газ, торф), будівельну сировину (піски, глини) є бішофіт, водний розчин якого має цінні лікувальні якості.

Головною водною артерією міста є річка Удай - права притока р. Сули. Територія міста знаходиться в лісостеповій природній зоні з сірими лісовими ґрунтами та чорноземами. В природному вигляді рослинний і тваринний світ зберігся лише на околицях міста Прилук. В самому місті є багато парків, в приватному секторі вирощують фруктові дерева, є присадибні ділянки, розводять свійських тварин.

Сьогоднішні Прилуки - це сучасний діловий центр. Промисловий комплекс міста налічує 21 підприємство, які представляють легку, харчову, тютюнову, видобувну, поліграфічну та машинобудівну галузі промисловості. З найбільших підприємств, вироби яких відомі за межами країни, - ЗАТ тютюнова компанія "В.А.Т.- Прилуки", ВАТ "Прилуцький завод "Білкозин", що діють за участю іноземного капіталу, НГВУ "Чернігівнафтогаз" ВАТ "Укрнафта". Крім того функціонують такі підприємства ЗАТ "Прилучанка" (фабрика художніх виробів); ЗАТ "Вербена" (виробництво шкір-галантерейних виробів); ВАТ "Будмаш" (машинобудування); КВТФ головних уборів "Корона" (легка промисловість); ЗАТ "Прилуцька швейна фабрика" (легка промисловість); ТОВ ВКП "Прилуки - Агропереробка"(виробництво ковбасних виробів); ВАТ "Прилуцька панчішна фабрика ім. 8 Березня"" (легка промисловість); ЗАТ "Прилуцький м'ясокомбінат" (харчова промисловість); Агропромислове об'єднання ім. Івана Супруненка ВАТ "Прилуцький хлібозавод" (харчова промисловість).

Стратегічним планом передбачена й розпочата робота в напрямі підвищення якості життя в місті, що також, як показує досвід, досить важливо для залучення інвесторів, особливо іноземних.
Запланована стратегічним планом сталого розвитку і вже здійснюється робота з молоддю. В результаті, на думку лідерів громади, має відбутися припинення відпливу із міста молодого населення, його неповернення після навчання, чітка профорієнтація юнаків та дівчат із урахуванням потреб місцевих підприємств.

Лідери Прилуцької громади переконані, що тільки кроки в напрямі запровадження інноваційно-інвестиційної моделі розвитку дадуть нам можливість стати містом комплексно розвиненим, з потужною інфраструктурою, сприятливим навколишнім середовищем, високим духовним і соціальним рівнем життя населення.

У місті працює 11 філій банків.
Розвинута інфраструктура ринкового середовища в місті сприяє розвитку підприємництва. Станом на 01.07.2006 року в місті зареєстровано близько 5432 фізичних та понад 551 юридичних осіб.
Місто має розгалужену телефонну мережу, активно розвиваються системи мобільного зв'язку, система Інтернет.
У місті виходить 11 газет, працює та розвивається місцева телекомпанія "Прилуки", редакція міськрайонного радіомовлення та 2 радіохвилі FM.


На території міста працює 8 закладів культури: 4 бібліотеки, дитяча музична школа та школа мистецтв, міський Будинок культури, краєзнавчий музей з філією.


Міський Будинок культури по акустиці входить в десятку найкращих по Україні. Навколо Будинку культури - парк з атракціонами та танцювальним майданчиком, які працюють у весняно-літній період. Щорічно в місті проводиться Всеукраїнський фестиваль аматорських театрів "Театральна осінь"; проходять регіональний відкритий фестиваль "Мистецькі барви", міський фестиваль "Пісні на Удаєм", регіональний Воздвиженський ярмарок.

У фондах краєзнавчого музею налічується близько 40 тис. музейних експонатів. Серед них зброя та предмети народного побуту, починаючи з ХVІІ століття, художні картини 18-19 ст., старовинні меблі з маєтку Галаганів, медалі Російської імперії та СРСР, ордени, холодна зброя (кинджали, шаблі, багнети) 16-18 ст., ікони 17-19 ст., сідла коней козацьких полковників 17-18 ст. В 1978 р. створено філію музею, в якій представлені експонати щодо життя та діяльності Героя Радянського Союзу О.Кошового та учасників Великої Вітчизняної війни, воїнів - інтернаціоналістів - наших земляків.

У місті функціонує 4 вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації, 9 середніх шкіл І-ІІІ ступенів, 2 гімназії, 1 навчально-виховний комплекс, 14 дошкільних та 3 позашкільних заклади. Управління освіти міської ради працює над темою впровадження інтерактивних технологій в організації навчально-виховного процесу. Усі школи оснащені сучасними комп'ютерами, які об'єднані в локальну мережу та підключені до всесвітньої мережі "Internet".

Медичні заклади міста функціонують у рамках державної, регіональної та місцевої політики у галузі охорони здоров'я, сформованої у відповідності до концепції розвитку охорони здоров'я населення України та з урахуванням європейського вибору держави.

У місті працює відповідна мережа лікувальних закладів міста:
1.Центральна міська лікарня
2.Міська дитяча лікарня
3.Станція швидкої медичної допомоги
4.Стоматологічна поліклініка

Політика міської ради спрямована на поліпшення якості та доступності медичної допомоги населенню. У Центральній міській лікарні діє стаціонар із сучасним обладнанням та використанням інноваційних технологій. У ній впроваджена цифрова технологія для рентгенологічного обстеження хворих, що дозволяє поліпшити якість дослідження та зменшення опромінювання на пацієнтів в 16 разів. В хірургічному відділенні Центральної міської лікарні впроваджено технології мініінвазивної хірургії, в тому числі і для дітей. Станція швидкої медичної допомоги оснащена сучасними засобами зв'язку та реєстрації викликів, проводиться щоденний моніторинг викликів та наступність з амбулаторною клінічною службою. У місті працює міський громадський благодійний фонд "Здоров'я" (лікарняна каса). Одним з пріоритетів галузі є спрямованість на участь громадськості у поліпшенні стану медичної допомоги.


Велика увага в місті приділяється розвитку фізичної культури та спорту. Працює дві дитячо-юнацькі спортивні школи та філіал дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів. За місцем проживання працюють секції з різних видів спорту. У місті живе та працює володарка першої олімпійської медалі незалежної України Валентина Цербе-Несіна.


У м. Прилуки працює 6 комітетів самоорганізації населення, які створені та працюють відповідно до статті 140 Конституції України, законів України "Про місцеве самоврядування в Україні" , "Про органи самоорганізації населення". При всіх комітетах самоорганізації населення міста організовано прийом громадян депутатами міської ради, дільничними інспекторами МРВ УМВС в Чернігівській області, працівниками Пенсійного Фонду України в м. Прилуки, створено первинні організації ветеранів мікрорайонів. Голови комітетів надають консультації, допомагають переоформляти пенсії інвалідам, одиноким, розглядають скарги, проводять прийом громадян мікрорайонів, ведуть облік громадян за віком, місцем роботи та навчанням.

Ведеться активна робота в напрямку підключення міста до різноманітних проектів, що працюють на території України. Міська рада бере участь у трьох Інтернет - проектах: сайт Асоціації міст та громад України, Мережа міст сталого розвитку України (м. Донецьк) і "Українські міста в Інтернеті" Iнституту трансформації суспільства. Матеріали, подані на Веб - сторінках вищезазначених громадських організацій, доступні всім зацікавленим особам.

Плідними є дружні стосунки з польським містом-побратимом Прилук - Косцєжиною.

Місто Прилуки - цікавий і перспективний інвестиційний район. Пропозиції для ефективних інвестицій стосуються перш за все невикористаних виробничих площ, промислових потужностей, модернізації виробництва у переробній галузі й легкій промисловості, машинобудуванні та будівництві.


(Чуб Антон, 11-А клас
інформація з сайту
http://pryluky.osp-ua.info/ch-1_fl-vizitivka.html)

Немає коментарів: