Здоров’є – це найцінніший скарб кожної людини. А здоров’є жінки – це дуже важливе питання для сучасного суспільства. Тому дякуємо лікарям, які допомагають нам бути здоровими.
Таким лікарем є Сквознікова Тетяна Леонтіївна – завідуюча Вишнівською жіночою консультацією. В 1975 році закінчила Київський медичний інститут з відзнакою по спеціальності лікар акушер-гінеколог. Свій трудовий шлях починала в Білоцерківському районі. Тепер віддано працює в нашому місті, душею переймається всіма проблемами закладу, що очолює. Має неабияку терпимість і любов до своїх пацієнтів.
- Тетяна Леонтіївна, коли Ви приїхали у Вишневе?
- З травня 1980 року живу і працюю в м. Вишневому. Спочатку працювала лікарем гінекологом в поліклініці Жулянського машинобудівного заводу. З жовтня 1994 року – дільничим акушер-гінекологом в Вишнівській жіночій консультації. Маю І кваліфікаційну категорію. З листопада 2000 року очолюю колектив Вишнівської жіночої консультації.
- Що Ви вважаєте головним для себе як професіонала?
- На мою думку, саме головне – любити свою професію. Акушерство і гінекологія – це така спеціальність, що без любові до неї працювати не можна. Навіть невелика помилка в роботі акушер-гінеколога може привести до фатальних наслідків! Іще одна запорука успіху – не переставати рости професіонально. Одержати диплом по спеціальності – це всього двадцять процентів успіху. Для того щоб стати справжнім професіоналом, потрібно вчитися все життя. Маючи трудовий стаж по спеціальності 35 років, я намагаюсь брати участь у всіх семінарах, конференціях, тренінгах.
- Що Вам хотілося б сказати нашій молоді?
- Мені хочеться звернутися до молоді. Обравши собі професію в любій галузі, бажаю вам бути справжніми професіоналами. А це значить, любіть свою професію і постійно підвищуйте свій професійний рівень.
- Чи зросла кількість пацієнток за останній час? Які у Вас умови праці?
- У місті Вишневому постійно і тимчасово проживає більш 15 тисяч жінок, які звертаються до нас за допомогою. Кількість жінок з кожним роком збільшується. А ось жіноча консультація в нашому місті не відповідає сучасним вимогам лікарняного закладу. Розташована на першому поверсі житлового будинку з вузькими коридорами, поруч з дермато-венерологічним кабінетом; без відповідного ремонту; без сучасних приладів обстеження. Єдине, що рятує в даній ситуації – це високий професіоналізм, чуйність, увага, доброзичливість всіх працівників жіночої консультації. Дякуючи їм, ми маємо заслужений авторитет серед населення, до нас звертаються за допомогою приїжджі жінки, жінки навколишніх сіл. На мою думку владі міста потрібно повернутися обличчям до соціальних проблем міста – будівництва жіночої консультації, дитячих садків, центрів для розвитку дітей і юнацтва. Терміново обмежити будівництво ресторанів, кафе і різних питних (алкогольних) закладів. І тоді наше місто буде ще прекраснішим!
*********************************************************************************
Пархомей Галина Дмитрівна – акушер Вишнівської жіночої консультації. Більше 50 років ця людина віддала медицині.
- Коли і де почався Ваш професійний шлях, Галина Дмитрівна?
- Я почала працювати з 1958 в дитсадку медсестрою. З 1962 року - завмедпунктом на Волині. Потім переїхала і працювала в м. Ірпіні в дитячій консультації.
- З якого року Ви проживаєте у нашому місті?
- У Вишневому живу з 1965 року, а з 1 січня 1968 року працювала в медамбулаторії. З 1975 року працюю акушеркою до сьогодення. Надаю консультації і спостерігаю за вагітними, гінекологічними хворими.
- Як на Вашу думку змінилося Вишневе?
- Місто розрослося, стало гарним. Всюди була грязюка, ходили в чоботях, бо не було асфальту. Ходили на визова до хворих темними вулицями, по дошках. Зараз навіть не віриться, що так було…
- Що треба змінити, щоб в нашому місті стало краще жити?
- Насамперед, треба подумати про молодь. Скрізь написано, що Вишневе – місто духовності і добра, але для молоді нічого не збудовано, ніхто не подумав про розвиток духовності у молоді, бо немає кінотеатру, молодіжного центру, дискотеки, спорткомплексу, тісна бібліотека. В місті немає музею… А наша жіноча консультація? Хіба в таких умовах повинні наблюдатися вагітні?! Тісно, гінекологічне відділення разом з дерматологічним кабінетом!.. Хотілося б кращого для нашої молоді.
Дякуємо.
(Над матеріалом працювали учні 9-В класу).
Немає коментарів:
Дописати коментар